Prezent dla pary młodej

Opublikowane przez admin - Czerwiec 23rd, 2012

Nieodłącznym elementem każdej uroczystości w Polsce są prezenty, które otrzymują gospodarze od przybyłych gości. Ślub jest jedną z tych uroczystości, na których otrzymywane prezenty są jeszcze okazalsze niż zazwyczaj. Żaden z gości nie wyobraża sobie, aby przybywając na ślub nie wręczył parze młodej prezentu, który miałby służyć im na nowej drodze życia. Najczęściej wręczanym prezentem są oczywiście pieniądze, które umieszczane są w białej kopercie. Dla osób, które zamiast pieniędzy wolą dawać prezenty rzeczowe tworzone są specjalne listy prezentowe spośród, których wybierają pozycje, która ich interesuje. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że niweluje problem zdublowanych prezentów czyli na przykład otrzymanie trzech żelazek. Prezenty wręcza się w momencie składania życzeń nowożeńcom, tuż po wyjściu z kościoła. Zaraz po wręczeniu prezentów i złożeniu życzeń wszyscy goście oraz para młoda udają się na salę weselną, gdzie przyjdzie czas na świętowanie zawarcia związku małżeńskiego. Prezenty są miłym gestem dla każdego z nas.

2 Responses to “Prezent dla pary młodej”

  1. Sylwia

    Teraz zazwyczaj państwo młodzi w zaproszeniu dołączają karteczkę, żeby zamiast prezentu dać jednak te pieniążki. Dzięki temu mogą wydać je na co chcą i unikną nietrafionych prezentów. Ta lista wydaje mi się ciekawa, ale nie wiem do końca w jaki sposób to działa. Bo skąd każdy wie jaki prezent z listy jest jeszcze „dostępny”? Widziałam coś takiego na amerykańskich filmach..

  2. Marcin

    Ja z kolei słyszałem już takie historie, że część kopert wręczanych na weselu jest zwyczajnie pusta – bez żadnych pieniędzy. Widać niektórzy mają niezły tupet:P Co do tej listy, to po prostu jest jakiś koordynator, do którego goście zgłaszają co mają zamiar kupić. Ja osobiście jestem przeciwnikiem tego typu list – to zwyczajne wymuszanie na gościach kupowania prezentów za z góry określone kwoty.

Blog Home
System reklamy Test